Архівні документи вказують, що у 1736 - 1738 роках у селі Рибцях під Полтавою при Михайлівській церкві існувала школа, від якої і веде свою більш як вікову історію сучасна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 36 м. Полтави.

У 1780 році церква була перебудована і освячена в ім'я Різдва Пресвятої Богородиці, також була перебудована і школа.
Наступні реконструкції за даними Полтавської Єпархії були проведені у 1841 та 1896 роках, а у 1881 році на базі школи було створено земське училище. Його діяльність висвітлена в "Звітах земських установ" за різні роки. В такому статусі школа перебувала до 1917 року.
         Після революції школа була початковою, чотирикласною. При школі з 1918 року активно діяв культурно-просвітницький осередок, музичний, драматичний, хоровий гуртки.
Напередодні Великої Вітчизняної війни було збудоване нове приміщення школи. Школа реорганізована в семирічку. У роки війни заняття проводились у декількох будинках місцевих жителів, один з них зберігся і донині.
         З 1945 по 1954 рік школа була 31 початковою школою м. Полтави. З 1954 по 1988 рік має назву Рибцівської семи-, пізніше восьмирічної. У 1988 році - неповна середня, а з 1991 року - середня школа №36 м. Полтави.
Історію школи селища Рибці досліджує пошуковий загін "Джерельце", створений на базі закладу. Результат їхньої роботи - 1 місце у краєзнавчій експедиції учнівської молоді "Історія міст і сіл України" (робота "З історії селища Рибці"), 2 місце у Всеукраїнській історико-краєзнавчій акції "Збережемо пам'ять про подвиг", проведені уроки історії в музеї на основі краєзнавчих матеріалів: урок-реквієм "Збережемо пам'ять про подвиг", "Славетні мої земляки".

Школа гордиться своєю історією, славними випускниками: П. Вітриком, художником, автором багатьох пам'ятників в містах і селах України, оформлювачем музею-садиби М.В. Гоголя; В. Сухенком, професором Академії мистецтв, автором меморіалу "Бабин Яр", алеї героїв-ковпаківців, обеліску "Нескорені", подарованого рідному селищу; художниками О. Вітриком, С. Гнойовим.

2018 Copyright My School Rights Reserved