Любіть тваринку , і рослинку ,

і сонце завтрашнього дня…

Ліна Костенко

Саме під цим девізом, узятим з рядків вірша сучасної української поетеси, проводився цьогоріч ( 01.04.2021 – 30.04.2021)  місячник природничих наук та екологічного виховання, який є однією з форм ознайомлення школярів з досягненнями в царинах біології, екології , хімії та ін. Перед учнями середньої та старшої ланки нашого навчального закладу  були поставлені певні цілі, як-от:  підвищення інтересу  до наук природничого циклу, поповнення багажу знань з біології та хімії , виховання  екологічної свідомості тощо. Щоб досягти поставленої мети , упродовж квітня були проведені практичні заняття, тренінги, екологічні акції, інформаційні хвилинки тощо.

Так 06.04.2021 відбувся позакласний захід “Подорож надрами землі” , який був приурочений до Всесвітнього дня геолога. Учні 6 класу з неприхованим інтересом розглядали фото- та відеоматеріали на тему геології та внутрішньої структури Землі, запам’ятали назви та зовнішній вигляд найпоширеніших дорогоцінних каменів, які використовують у виготовленні прикрас, та навчилися визначати основні фізичні характеристики гірських порід.

З 7 квітня між учнями середніх та старших класів почав діяти інстаграм челендж #behappy_36, основною метою якого було наповнити життя юних рибчан позитивними емоціями, що в свою чергу допоможе підтримувати сталий рівень ендорфінів у нашої молоді.

12.04.2021 учні  7 класу мали змогу  дослідити вплив різних  жанрів музики на ріст та розвиток живих організмів у рамках позакласного заходу, проведеного  до Всесвітнього дня музики.

16.04.2021 в рамках Всесвітнього дня голосу з учнями 8 класу провели бесіду з теми “Профілактика хвороб голосового аналізатора”. Результатом заходу  стало з’ясування  основних причини порушення роботи голосового аналізатора та  методи їх профілактики, а також було визначено основну роль голосу в процесі соціалізії особистості.Цього ж дня школярі провели декілька екологічних  акцій серед жителів с. Рибці -- “Вогняне лихо! Не паліть траву!” та “Збережемо популяцію їжачків”. Діти вийшли на вулиці рідного селища з інформаційними листівками, що містили заклики не підпалювати минулорічний сухостій, а також підгодовувати колючих братів наших менших, які щойно прокинулися від зимової сплячки та не можуть поки що знайти достатньо харчу в довкіллі самотужки.

19.04.2021 до Всеукраїнського дня збереження навколишнього середовища учні 11 класу провели дослідження негативного впливу надмірного використання природних ресурсів на прикладі Макухівського сміттєзвалища. Старшокласники усвідомили причини виникнення стихійних сміттєзвалищ та їх негативний вплив на навколишнє середовище, запропонували методи вирішення цієї надзвичайно актуальної  для сьогодення проблеми.

22.04.2021 до Міжнародного дня Матері-Землі з учнями 5 класу був проведений позакласний захід на тему “Основи землезнавства”. У ході роботи було виявлено,  що школярі добре знають морфологію основних сільгоспкультур помірних широт. Шляхом бесіди були поглиблені знання щодо понять: механізована обробка ґрунту, хімізація аграрної промисловості, екологічне землеробство.

Також усім учням НВК було запропоновано взяти участь у конкурсі поробок з вторинної сировини. Результатом творчої діяльності найактивніших школярів (6 кл Герасименко Н., Маркіна Я., Пальоха Д., 8 кл. Іванова Анастасія, Черепанова Татьяна)  стала виставка «Подаруй друге життя» .

26.04.2021 на прикладі аварії на ЧАЕС з учнями 8 класу було проведено дослідження впливу радіаційного випромінювання на динаміку приросту населення. Юнаки та дівчата визначили основні порушення розвитку плоду, які виникають внаслідок дії на організм матері підвищеної концентрації іонізуючого випромінювання.

Нетрадиційність форм проведення позакласних заходів під час місячника природничих наук, добровільна участь у ньому, відсутність жорстких обмежень у часі дали змогу педагогу та учням досягти вагоміших результатів, ніж на звичайному уроці, адже позакласним заходам властиві піднесеність, актуальність, яскравість. Вони залишають значний слід у свідомості й почуттях дітей, відтак мають велику навчально-пізнавальну та виховну цінність. Отже, заходи , заплановані та проведені під час місячника природничих наук охопили велику групу учнів, це дуже дієва форма роботи з зацікавленою молоддю.

Конюшенко Л.М.

2021 Copyright Полтавський НВК №36 Rights Reserved