Наказ №230     від27.09.2019

Плану заходів

щодо попередження насильницької моделі поведінки,  випадків булінгу серед учасників освітнього процесу

КЗ«Полтавськийнавчально-виховний комплекс

(загальноосвітнійнавчальний заклад-дошкільнийнавчальний заклад)  № 36

Полтавськоїміської ради Полтавськоїобласті»

на 2019- 2020 н. р.

п\п

Назва заходу

Термін

проведення

Класи

Відповідальний

1

Засідання МО класних керівників: «Особливості взаємодії суб'єктів виховного процесу.Робота з учнями, що схильні до правопорушень та девіантної поведінки. Аналіз критичних ситуацій.»

Голова МО класних керівників

2

Розмістити на сайті закладу номери телефону гарячої

лінії протидії булінгу

Січень

Вчитель

інформатики

3

Провести в навчальному закладі тиждень протидії поширення боулінгу серед учасників

освітнього процесу

Лютий

4

Перегляд відео-презентацій

«Булінг в школі. Як його

розпізнати?»

Лютий

5

Проведення уроків відвертого

спілкування.

1-4 кл. - «Змінюй в собі негативне ставлення до інших».

5-7кл. – «Допоможи собі рятуючи інших».

8-11 кл. - «Стережись! Бо, що посієш то й пожнеш», «Простосунки в учнівському середовищі».

Березеь

6

Організувати в навчальному закладі написання есе на тему

«Як довіряти і бути вдячним іншим».

березень

Вчителі україн

ської мови та літератури

7

Провести батьківський лекторій на тему

«Шкільний булінг. Якщо ваша дитина стала його жертвою».

березень

8

Заняття з елементами тренінгу «Профілактика булінгу вучнівському середовищі».

квітень

5- 11

5-11 кл.

9

Проведеннямоніторинговогодослідження “Прояви булінгу в учнівському серидовищі”

квітень

Кл.кер.1-11 кл.

10

Години спілкування «Кібербулінг! Який він?».

травень

Класні керівники

4-11кл.

11

Складання та розповсюдження серед учнів 1-11кл. листівок на тему « Не стань жертвою

Квітень-травень

Педагог-організатор

12

Години відвертого спілкування за участю представників дитячої поліції «Не допускай проявів буліну над собою. Допоможи товаришеві».

Протягом року

13

Проведення засідання методичного об’єднання класних керівників 1-11 кл. на тему «Організація та проведення профілактичної роботи щодо попередження випадків боулінгу серед учасників освітнього процесу»

жовтень

Голова МО кл.кер.

14

Заняття шкільного самоврядування ТЕМП

на тему «Не допускай насилля над ближнім»

Педагог-організатор

15

Конкурс-виставка плакатів на тему «Шкільному булінгу скажемо – НІ!

листопад

Вчитель малювання

16

Інтерактивне заняття за участі лекторів БО “Світло надії” на тему «Булінг».

грудень

ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

Процедура подання  (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

1.     Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2.     На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування).

3.     Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

4.     До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

5.     Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

1. Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
  2. Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.
  3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор ліцею повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
  4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.